top of page
WhatsApp Image 2022-06-09 at 16.06.56.jpeg

Czy glamping jest dla mnie?

Bardzo ważne jest, abyś odpowiedział/a sobie na pytanie, czy takie doświadczenie jest dla Ciebie. Glamping nie może być porównywany ani ze zwykłymi kempingami, ani z klasycznymi hotelami, To coś nowego, ciekawego, wyjątkowego. 

Od kuchenki, przez lodówkę i prąd,  po filtry wodne, gry planszowe i rolety tarasowe dla większej prywatności, każda przestrzeń w namiotach Kaluna Glamp została przemyślana i zaprojektowana tak, abyś czuł się jak w domu na łonie natury.
Na niektóre rzeczy nie mamy jednak wpływu. Dlatego pamiętaj, że nasz glamping jest i zawsze miał być doświadczeniem na świeżym powietrzu, na ogólnodostępnym polu namiotowym.

Poniżej staramy się odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące naszego glampingu. Jeżeli jest coś więcej, co chciałbyś/chciałabyś wiedzieć - napisz do nas a z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 

Czy jest kuchnia?

Aneks kuchenny obejmuje:

 • bezpieczną, dwupalnikową kuchenkę gazową 

 • włoską kawiarkę (zapas kawy + cukier na stanie)

 • spieniacz do mleka AMICA 

 • lodówkę z małym zamrażalnikiem  

 • garnek i patelnia

 • czajnik

 • deski do krojenia

 • zestaw noży 

 • obieraczka do warzyw

 • łopatki 

 • sztućce 

 • zastawa: miski, talerze, kubki i szklanki

 • dzbanek filtrujący wodę (+ zapasowe filtry) - dzięki temu nie musisz przywozić plastikowych butelek z wodą :) 

 • zlew polowy wraz z 10l pojemnikiem na wodę

 • otwieracz do wina

 • otwieracz do puszek

 • ściereczki i gąbki

 • gaśnica

 • 2 kosze na śmieci (segregacja) 

 • worki na śmieci + worki na bio

W przypadku nagłego przypływu niechęci do gotowania, polecamy spacer do baru „U Szwagra” lub przejażdżkę do pobliskich knajpek. 

Czy namioty są blisko jeziora?

Tak! 200m od namiotu! Czyste jezioro Maróz poleca się do kąpieli. Wzdłuż linii brzegowej pola znajdziecie kilka pomostów - większych i mniejszych, bardziej kameralnych.  

Na polu namiotowym funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego  - więcej w zakładce MIEJSCE I OKOLICA

Namioty nie mają bezpośredniego widoku na jezioro - nad brzegiem w sezonie niekiedy robi się dosyć tłoczno i gwarno więc zależało nam na Waszym komforcie - namioty stoją na skraju pola z niezmąconym niczym widokiem na sosnowe lasy!

Czy jest łazienka?

No jasne!

Kaluna Forest:

Na terenie pola jest parę wspólnych sanitariatów ze spłukiwanymi toaletami + prysznice z ciepłą wodą, dostepne w budynku głównym (przy bramie, ok  5 min spaceru), z których możesz korzystać bezpłatnie. 
Jest ciepła woda jednak jak to wszędzie czasem tak i tu zdarzają się awarie. 


Kaluna Jungle:

Do dyspozycji gości Jungle do dyspozycji 2 zamykane indywidualne toalety na klucz ok 50m od namiotów. Każdy namiot Kaluna Jungle ( Amazona, Pura Vida i Uluwatu) wyposażony jest w prysznic zewnętrzny. Woda podgrzewana ogrzewaczem przepływowym gazowym


Nie zapewniamy ręczników ani kosmetyków - weźcie tyle, ile potrzebujecie. Z szacunku do natury i do swojego ciała, niech będą to najlepiej kosmetyki naturalne, polecamy też te biodegradowalne.


Na start zostawiamy rolkę papieru toaletowego. Jeżeli zostajecie na dłużej - zaopatrzcie się w zapas lub dajcie znać wcześniej a my zaopatrzymy namiot :)

Czy są komary?

Skłamałybyśmy pisząc, że nie ma. To mazury i lato, a na mazurach w lecie są komary. I kleszcze. I inne owady.
Każde wejście do namiotu zabezpieczone jest moskitierą. Dodatkowo nad łóżkiem możecie zawiesić przygotowaną moskitierę i poczuć się jak w królewskiej komnacie a na wyposażeniu każdego z namiotów jest repelent na komary choć polecamy wziąć zapas z domu. 

Czy jest prąd?

Jest. Każdy namiot ma łącznie 4 wolne gniazdka tak, aby podłączyć swoje ukochane sprzęty.  
Pamiętajcie  jednak, że zbyt dużo podłączonych  sprzętów na raz może spowodować zwarcie. Prosimy, nie bierzcie czajników elektrycznych i innych łakomych prądu urządzeń - na wyposażeniu każdego z namiotów jest czajnik na kuchenkę, w którym zagotowanie wody zamiast ekspresowych 3min, potrwa 6 -  w duchu slowlife :) 

Oświetlenie zewnętrzne działa na energię słoneczną. Alert: w ponure dni nasze baterie słoneczne mogą nie być w stanie w pełni się naładować. 

Czy jest wifi?

NIE, i to z premedytacją. Marzyło nam się zachowanie atmosfery kempingu. Z zasięgiem różnie bywa ale jeżeli akurat jest - zawsze możesz używać swojego telefonu jako hot spota.
Można też zrobić sobie przerwę i odłączyć się od świata - polecamy również tę wersję :)

Czy mogę przyjechać ze zwierzem?

Kochamy zwierzęta i zapraszamy z nimi.   Prosimy, aby zwierzaki NIE siadały na kanapę lub łóżko, z racji szacunku dla alergii innych ludzi. 
Pomyślcie również o swoich czworonogach i jak z Wami współpracują, w kontekście samej przestrzeni -  namioty  są częścią lasu a na samym polu namiotowym przebywają inne zwierzęta.

Czy jest bezpiecznie?

Pole namiotowe jest monitorowane, a na miejscu dozór sprawuje Właściciel pola - Krzysztof.  Zdecydowana większość Gości to ludzie przyjeżdżający tam od pokoleń, którzy maja do siebie pełne zaufanie.

Przy zamkach zainstalowane są kłódki szyfrowe, do których dostaniecie unikalny kod. Uważajcie proszę z użytkowaniem ich aby przez przypadek nie zmienić kodu.

Pamiętajmy jednak, że jest to namiot z materiału, który nie ma antywłamaniowych drzwi.

Cenniejsze rzeczy, dla spokoju ducha, polecamy trzymać w zamknięciu, np. w samochodzie.  Nie bierzemy odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w namiocie.

Czy jest ciepło? 

Namioty są wodoodporne i wiatroodporne. Zabezpieczyłyśmy namiot najlepiej jak można, jednak jego ściany to nadal materiał. Kiedy noce są chłodniejsze, do dyspozycji macie dodatkowe koce w każdym namiocie i termofory. Polecamy też spakowanie grubszych warstw i ciepłej piżamy na wszelki wypadek:)
W przypadku naprawdę zimnych nocy skorzystajcie chwilę z farelki dostępnej w każdym z namiotów - namioty nagrzewają się szybko :) 

Na ile nocy zarezerwować Kaluna Glamp? 

W glampingu chodzi o doświadczanie. Żeby poczuć klimat, warto dać sobie czas na zwolnienie.
 

Namiot zarezerwować można na minimum 2 noce ale polecamy pobyt na minimum 4 - 5 nocy.
Miejsce i okolica Swaderek jest piękna.
Namioty położone są nad jeziorem, w sercu mazurskich lasów.  Daje to, oprócz relaksu w samych namiotach, mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu (zakładka MIEJSCE I OKOLICA).

Można spędzić cały dzień na jeziorze wiosłując na SUPie, można kajakiem spłynąć rzeką Marózka.  Można wypożyczyć rowery i pogubić się w okolicznych lasach lub podjąć trasę np. wokół jeziora.  

To Ty najlepiej wiesz, jak odpoczywasz i ile dni potrzebujesz jeśli jednak masz jakieś pytania, które pomogłyby Ci w podjęciu decyzji, pisz do nas śmiało :) 

Co ważne, w długie weekendy  i święta na polu namiotowym jest więcej ludzi aniżeli w inne dni. Jeśli zależy Ci na kameralności - polecamy wybierać daty inne aniżeli dni wolne od pracy :)

bottom of page