top of page
swaderki_mapa-min.jpg

MIEJSCE I OKOLICA

Pole namiotowe Swaderki to miejsce niezwykłe, o pow. 16ha, w otulinie starego sosnowego lasu. Ogromny teren, ciągnący się 2 kilometry wzdłuż linii brzegowej niezwykle czystego  jeziora Maróz, objętego strefą ciszy.   To klimat dzieciństwa, kiedy Rodzice zabierali nas na biwak.  Połączenie zapachu lasu z ogniskiem. 

Ludzie przyjeżdżają tu od lat, atmosfera jest wspaniała i domowa.  Teren ma całodobowy dozór. Właściciel pola jest cały czas na miejscu, chętnie pomaga i ma niesamowicie pozytywną energię.  

Spotykamy tam rodziny z dziećmi a oni opowiadają nam, jak przyjeżdżali tu ze swoimi rodzicami lata temu. 

Czas nieco zatrzymał się tu w miejscu - ograniczony zasięg sprawia, że raczej nie zobaczymy tu ludzi przyklejonych do smartfonów. 

Oprócz wpatrywania się z tarasu w las, czytania książek i pływania w jeziorze, na miejscu jest mnóstwo atrakcji z których warto skorzystać!  Mazurskie lasy, pastwiska i jeziora stwarzają nieograniczone możliwości aktywnego kontaktu z naturą.


Poniżej parę z nich: 

Jezioro

Jezioro Maróz - wypożyczalnia sprzętu wodnego 

Zaraz przy polu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego gdzie znajdziecie:
- SUP (paddleboard) 
- kajaki 
- windsurfing 
- rowerki wodne
- łódki 

Spływ kajakowy

Rzeka Marózka - spływy kajakowe

Rzeka Marózka to jeszcze mało odkryty cud Mazur. 
Ma długość 43 km i jest jedną z najpiękniejszych rzek regionu.
Woda jest przejrzysta więc na całej długości widoczny jest przepiękny wodny świat fauny i flory. 

 Rzeka wpada do Łyny w miejscowości Kurki - blisko historycznej granicy pomiędzy Warmią a Mazurami.  
Przepłynięcie całości rzeki trwałoby zapewne z 2 dni ale można wybrać krótszy odcinek, chociażby ze Swaderek. 
Spływ trwa 2-3h. 

Marózka ma spokojny charakter, jednak w wielu miejscach, za sprawą powalonych drzew i kamieni szybki nurt tworzy bystrza wymagające wprawy od kajakarzy. Na swojej drodze napotkamy dwa jeziora z licznymi ośrodkami wypoczynkowymi a piaszczyste dno rzeki pozwala na kąpiele praktycznie na jej całej długości. Rzeka wije się tutaj w malowniczym wąwozie a widoki są przepiękne.

Wypożyczalnia rowerów

Rowery 

Mazury to doskonały region do rowerowego zwiedzania. Przepiękne leśne trasy rowerowe, liczne jeziora, to najlepsza forma wypoczynku a przy okazji aktywnego spędzania czasu dbamy również o nasze zdrowie :) 


Na miejscu znajduje się wypożyczalnia rowerów. Kontakt z właścicielem Pola Namiotowego


Skontaktuj się z nami
Stadnina Koni

Stadnina Koni w Kurkach

Stadnina Koni Kurki TREC PTTK istnieje od 1987 roku. Jest ośrodkiem afiliowanym przy PTTK. Położona jest na terenie przepięknej Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej i stworzona została z miłości i pasji. 
Obecnie jest 18 koni i każdy znajdzie coś dla siebie. Nigdy nie próbowałeś/nie próbowałaś? Dla początkujących stadnina oferuje indywidualne lekcje nauki jazdy.

Statkiem po trawie

Statkiem po trawie

Nie oszalałyśmy.

35km od Swaderek znajduje się jedyny szlak na świecie, gdzie podróżujemy przez kilka godzin statkiem płynąc wodą, a część trasy-rejsu pokonujemy... lądem jadąc na wózku.

Dzisiaj wydawać by się mogło, że taka budowla nie ma sensu, ale historia pokazuje, że dawna myśl inżynierska na Warmii i Mazurach nie raz nas zaskoczy. 

Najpopularniejszą trasą Kanału Elbląskiego jest trasa Elbląg-Buczyniec lub Buczyniec-Elbląg, zwana „Statkiem po trawie” przebiegająca przez rezerwat ornitologiczny na jeziorze Drużno, na której to trasie znajduje się system 5 pochylni. Rejsy od maja do końca września organizowane są codziennie.

caravana juliana

Lady Loca & Glamping Caravana Juliana

Z jakiegoś powodu nasze namioty to nie do końca to, czego szukacie lub szukacie miejsca na wyjazd większą ekipą? 

Po drugiej stronie Pola Namiotowego Swaderki funkcjonuje z ogromnym sukcesem Glamping Caravana Juliana -  namioty typu Bell Tent. 
Czujemy, że warto polecać takie unikalne miejscówki zapraszające do doświadczania i kontaktu z naturą :) 


Dodatkowo na miejscu możliwość zarezerwowania Lady Loca - unikalna łódź dla max.  8 osób, na życzenie z muzyką i grillem. Bez patentu, napędzana silnikiem elektrycznym, idealna do specjalnej okazji lub romantycznego zachodu słońca pośrodku jeziora. 

bottom of page